Financieel verslag – 2024

In 2024 investeerde de Stichting een mooi bedrag van 74.198 euro aan gezondheidszorg. Er was de jaarlijkse steun aan de twee partnerziekenhuizen en ook watervoorziening van enkele dispensaria in de regio. Tevens financierden we de opleiding ‘médicine communautaire’ die AMCES organiseerde en er was ook een kleiner project rond gezinsplanning. Het voedingsprogramma met Louvain Cooperation voor niet-overdraagbare ziekten zoals hypertensie en diabetes betaalden we de jaarlijkse bijdrage van 15.000 euro voor dit DGD programma.

Er werd verder ingezet op het holistische programma rond malnutritie bij kinderen tussen 0 en 5 jaar voor de opsporing, intensieve preventie en de behandeling van ondervoede kinderen.

Het landbouwprogramma van de Stichting draait op volle toeren, enerzijds in het kader van het DGD programma met Eclosio (75.508 euro), maar ook door de afwerking van gemeenschappelijke groentetuinen (29.459 euro) en een kippenproject (8.153 euro). Dit alles met de nadruk op familiaal ondernemen.

Dankzij de steun van Rotary werden 6 waterputten geïnstalleerd in lagere scholen om drinkbaar water te hebben voor de leerlingen maar ook voor de omwonenden in de dorpjes. Het totale budget was $ 82.000 en hiervan werd in 2024 al 44.399 euro besteed. In parallel werd ook een grote campagne opgestart rond hygiëne op school en de scholen voorzien van groentetuinen.

De laatste infrastructuurwerken aan het incubatiecentrum ARIZIKI werden in 2024 voltooid. Kleine lokale start-ups krijgen er aangepaste begeleiding en het aantal groepsopleidingen neemt toe. Samen met de werkings-en personeelskosten van de incubator werd er 35.632 euro besteed.

Op de site van ARIZIKI zijn de 2 innovatieve projecten functioneel: de melkgeiten voor kaasmakerij, met een bijkomende investering van 5.553 euro en het aquaponics-project voor de kweek van groenten en vis, met 11.054 euro.

De kosten in Benin van afschrijvingen en onderhoud van de kantoren en de personeelskosten voor ons team ter plaatse bedroeg 65.609 euro.

De kost van verzending van een container met medisch materiaal bedroeg 7.217 euro.

De beheerskosten in België van 9.789 euro of 2,3% van het totaal, liggen in lijn met de verwachtingen.

De Stichting blijft financieel sterk en kan probleemloos haar engagementen nakomen.

Financieel verslag – 2023

We sluiten 2023 af met een inkomende geldstroom uit giften en toelagen voor een totaal bedrag van 340.158 euro.

Financieel verslag – 2022

We eindigen het jaar 2022 met een totaal aan giften van 337.000 euro : een verhoging van enkele duizenden euro ten opzichte van 2021

Financieel Verslag – 2021

Ondanks de coronapandemie slaagden we erin om dankzij onze partners en vele trouwe sponsors, 311.500 euro aan inkomsten te verwerven.

Financieel Verslag – 2020

De Stichting sloot het jaar af met 286.000 euro aan ontvangen giften en aan de beheerskosten in België hebben we slechts 3,17 % van onze inkomsten besteed.

Financieel Verslag – 2019

De Stichting heeft 2019 succesvol afgesloten met 310.000 euro aan inkomsten.

Financieel Verslag – 2018

De inkomsten – de bestedingen – het resultaat